Z regionu MAS

Svatováclavské ohně 2017 - Stránecká Zhoř

Svatováclavské ohně 2017

Adventní koncert - Tóny vévodkyně Eleonory - Netín

Plakát ZDE

Varhanní koncert: Tóny vévodkyně Eleonory - Netín

koncert netin cerven 2016

Svatováclavské ohně - Stránecká Zhoř

Plakát-SZ

Máte rádi skvělou zábavu přijďte sobotu 13.6.2015, začínáme již od 10:00 hod.

Máte rádi skvělou zábavu, rodinnou atmosféru, vynikající jídlo a dobrou hudbu? Máte rádi Farmářské dny?

 

Rádi bychom vás tímto pozvali na den plný skvělých zážitků na Farmě Rodiny Němcovy  v obci Netín nedaleko Velkého Meziříčí

v sobotu 13.6.2015, začínáme již od 10:00 hod.

Je to již pátá zastávka Avantování 2015. A jak bylo na předchozích ? Zde se můžete podívat..

 

Vstupné: ZDARMA

 

Kde: Netín ( Velké Meziříčí )

 

avantovani 2

 

Připraven je program jak pro malé děti, tak i pro dospělé. Necháte si od nás zamotat hlavu? Můžete těšit na výborné bistro  - ochutnejte

kotletky, karbanátky, guláš, burgry, bramboráky, palačinky….  K tomu Vám zahrají kapely Hwězdná Pěchota a West County a můžete se

přijít podívat do našeho fotostanu se snímky pořízených od nás i ze světa.

 

Vezměte proto své děti i rodiče a potkáme se, brzy na viděnou! 

 

Budeme se na Vás těšit

                                                                   www.avantovani.cz

 

avantovani 3

 

Něco o naší farmě

V současné době máme 154 ha a 150 ks hovězího dobytka (70 dojnic, 1 býka, 6 volů a 73 jalovic). Na pozemcích pěstujeme krmivovou základnu pro naše zvířata - jetel, kukuřici, pšenici, ječmen a seno. Ze 154 ha připadá 54 ha na trvalé travní porosty a zbytek je orná půda. Tím, že máme celkem vysoké zatížení dobytčích jednotek na ha půdy, máme proto i dostatek kvalitního hnoje pro hnojení a nejsme tak závislí na průmyslových hnojivech. Dnes je na trhu celkem dost značek co se snaží tvářit, jako farmářské. Uvědomujeme si, že to má zákazník těžké se zorientovat, proto pořádáme různé akce na naší farmě, dáváme fotky na facebook, zveme návštěvníky na farmu. V dnešní době není problém na internetu najít dostatek informací, moje rada zní. Podívejte se na webové stránky, na facebook a jeďte se podívat na farmu, pokud někdo zpracovává mléko jako my tak musí mýt senážní žlaby, krávy, telata, mléčnici, mlékárnu, schválení o registraci ke zpracování živočišných produktů takzvané CZ (na zpracování mléka i masa), traktory a další zemědělské stroje. U nás je vidět, že zemědělství děláme s láskou a že nám jde o našeho zákazníka. Naše výrobky děláme dle našeho nejlepšího svědomí a vědomí, aby je bez obav a s chutí jedly i naše děti. Dnes se dá dělat hodně stupňů kvality. Pro někoho je kvalita již při obsahu 30% vody v uzeninách, my však vodou takto masné výrobky neupravujeme.

Praha, Kladno, Plzeň, Klatovy, Příbram, Tábor, Jihlava, Pelhřimov, Humpolec, Havlíčkův Brod, Ždírec nad Doubravou, Krucemburk, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Bystřice nad Perštejnem, Velké Meziříčí, Netín, Třebíč, Moravské Budějovice, Znojmo, Brno a okolí, Hustopeče, Židlochovice, Ivančice, Hrotovice, Moravský Krumlov, Rajhrad, Moravany u Brna, Bílovice nad Svitavou, Otrokovice, Zlín, Fryšták, Olomouc, Přerov, Prostějov, Ostrava, Havířov, Karviná, Uherské Hradiště, Bohumín

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.farmanemcova.cz

http://www.farmanemcova.cz/sortiment/Mlecne-vyrobky/

https://www.facebook.com/farma.nemcova

https://www.facebook.com/farmanemcovaa?ref=hl

https://www.facebook.com/najdisisvehofarmare?ref=hl

Pozvánka na Evropský festival filozofie 2015

Vážený pane, vážená paní,

dovolujeme si Vás pozvat na Evropský festival filozofie, jehož tradice byla založena v italské Modeně. Město Velké Meziříčí má tu čest již devátým rokem hostit tuto zcela ojedinělou událost v České republice na své půdě.

Hlavním organizátorem a finančním garantem EFF je Město Velké Meziříčí. Organizačně celou akci zajišťuje kulturně společenská organizace města, JUPITER club.

Odbornou garanci festivalu poskytuje Filosofický ústav AV ČR a Filosofická fakulta MU v Brně. Finančně festival podpořil Kraj Vysočina a Akademie věd ČR.

Letošním mottem našeho festivalu je „KONFLIKT A SOULAD ".
Festival se koná v termínu od 4. června do 10. června.

Slavnostní zahájení se uskuteční dne 4. června v 16.30 hodin
ve velkém sále Jupiter clubu.

Po skončení filozofického bloku jste zváni na koncert slovenského souboru Solamente Naturali, který je součástí XX. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae.

Přijměte srdečně spolu se svým partnerem naše pozvání.

S úctou

Mgr. Milan Dufek
ředitel festivalu

ff2015

 

 

 

Pozvánka na výstavu loutek a mechanických objektů

Vystava loutek

Trochu jiný „cirkus“ tuto neděli v Balinách

Zveme vás na unikátní představení, které budete moci shlédnout v ekocentru Baliny v neděli 31. května při příležitosti slavnostního otevření výstavy brněnského řezbáře Antonína Maloně.

Od 13 do 17 hod zde vystoupí herci Divadla T.E.J.P. a zajímavým způsobem tak vtáhnou diváky do svět loutek.

A neožije jen výstava! V prostorách statku budou rozehrány obrazy v duchu kouzel, poetiky a snů. Uvidíte zde klanění žiraf, uprchlého slona, sudičky či provazochodce Saltimbanga.

image004

Divadlo T.E.J.P. pracuje na projektech, které mají charakter pohybového divadla, klauniády, cirkusových výstupů. Inspiruje se loutkovým divadlem, cirkusem, výtvarnými kinetickými objekty, postupy animovaného filmu, němé filmové grotesky apod. Jeho členem je mimo jiné i Jakub Škrdla, který současně působí v Horáckém divadle Jihlava.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí